Chytré domy

Příjemné probuzení, ranní vůně ze spuštěného kávovaru, oblíbená hudba, to je krásný začátek dne a ideální představa mnoha lidí. Na to, že Vám partner bude každý den tento sen plnit se ale spolehnout nelze. Vaše přání a příkazy splní bezezbytku a spolehlivě chytrý dům neboli inteligentní dům.

Co je inteligentní dům?

Na první pohled se chytré domy od běžných staveb neliší, ale k jejich vybavení patří nejmodernější technologie, jenž představuje inteligentní elektroinstalace. Chytré domy umožňují obyvatelům zcela jednoduché ovládání domácnosti a nabízejí komfort, který známe pouze z vědeckofantastických filmů. Inteligentní dům dokáže reagovat na Vaše potřeby s cílem zvýšit pohodlí a komfort bydlení, poskytnout Vám zábavu, snížit náklady na provoz domu a zaručit Vaše bezpečí.

Inteligentní systémy ovládání

Elektroinstalace v chytrém domu je řešena modulárně, takže digitální domácnost lze realizovat i v několika etapách. Základ inteligentní elektroinstalace tvoří realizace infrastruktury a ostatní prvky jako centrální řídící systém, ovládací a regulační prvky, kamery, multimédia, zavlažovací systémy apod., které lze doplnit podle Vašeho přání i později. Používáme osvědčené, vysoce spolehlivé servery a cenově dostupné komponenty Loxone, díky kterým je automatické ovládání domu jednoduché a intuitivní. Můžete si přát například automatické žaluzie, osvětlení, topení, klimatizaci, monitoring teploty, saunu, alarm nebo jakékoliv jiné centrální funkce. Inteligentní systémy elektroinstalace Vám zaručí jejich automatickou aktivaci, deaktivaci nebo regulaci. A nejen to, nastavení požadovaných funkcí můžete odkudkoliv změnit za pomoci mobilních aplikací, umožňujících vzdálenou správu domu. Chytrý dům Vás také může informovat o probíhajících událostech ve Vaší domácnosti, jako je např. aktivace alarmu apod.

Inteligentní elektroinstalace

Srdce chytré stavby tvoří inteligentní elektroinstalace.Tento centrální řídící systém Vás dokáže vzbudit příjemnou hudbou, zjistit aktuální předpověď počasí a po odchodu všech obyvatel domu spustit zabezpečovací zařízení. Systém inteligentní elektroinstalace umožňuje jednoduché osobní nastavení všech členů domácnosti a tak je chytrý dům před návratem jeho obyvatel příjemně vytopen na požadovanou teplotu nebo naopak v letním období úsporně klimatizován. V době Vaší nepřítomnosti totiž inteligentní elektroinstalace zatáhne žaluzie z důvodu zamezení úniku tepla, čímž chytrý dům šetří energie a je ohleduplný k životnímu prostředí. Často se také používají termíny jako digitální domácnost nebo digitální dům. Tyto výrazy zní poněkud technicky chladně, ale věřte, že inteligentní dům Vám rozumí a je k Vám přátelský.

Popis základních konceptů chytré domácnosti

Neváhejte nás kontaktovat a sjednejte si nezávaznou schůzku.  +420 607 987 297